همه چیز درباره سوییت اند لو

سوییت اند لو برای اولین بار در سال ۱۹۵۷ معرفی شد.

سوییت اند لو ایده آل برای استفاده رومیزی است و به راحتی در نوشیدنی های گرم و سرد حل می شود. سوییت اند لو می تواند به عنوان ماده اولیه در تهیه ی بسیاری از دسر های مورد علاقه شما استفاده شود و برای پخت و پز،  شیرینی پزی و نگهداری مواد مفید است. بر خلاف دیگر جایگزین های شکر، سوییت اند لو شیرینی اش را در اثر حرارت از دست نمی دهد، بنابراین هیچ فرایند ویژه ای برای جایگزینی شکر با سوییت اند لو وجود ندارد!

سوییت اند لو یک نام تجاری مورد اعتماد برای نزدیک به ۶۰ سال بوده و روزانه توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات گسترده در مورد اثر این شیرین کننده بر روی انسان توسط منابع معتبر در جامعه علمی، ایمنی این شیرین کننده را اثبات کرده است.

دکستروز یک کربوهیدرات طبیعی مشتق شده از ذرت است. بسیاری از جایگزین های شکر در شکل پودر حاوی دکستروز هستند. از دکستروز برای رقیق کردن شیرین کننده استفاده می شود تا آن را برای مصرف کنندگان قابل اندازه گیری نماید.

سوییت اند لو صورتی، دارای آسپارتام- آسه سولفام کا بوده که نوعی شیرین کننده کم کالری است و جایگزین مناسبی برای قند و شکر می باشد. این شیرین کننده با قدرت شیرین کنندگی بسیار بیشتر از شکر، عدم تاثیر گذاری بر قند خون و هم چنین کالری بسیار اندک جایگزین مناسبی برای قند و شکر در افراد مبتلا به دیابت، افراد دچار چاقی و اضافه وزن که قصد محدود کردن کالری دریافتی خود را دارند به شمار می رود.

سوییت اند لو سبز، شیرین کننده استویا است که نوعی شیرین کننده کم کالری طبیعی است که جایگزین مناسبی برای قند و شکر می باشد. استویا یک گیاه طبیعی است که از عصاره خالص سازی شده آن، شیرین کننده استویا تهیه می شود. شیرین کننده استویا عمدتا از استویول گلیوزید ها (Steviol Glycoside) تشکیل شده است.

این شیرین کننده نیز همانند سوییت اند لو صورتی دارای قدرت شیرین کنندگی بسیار بیشتر از شکر، عدم تاثیر گذاری بر قند خون و هم چنین کالری بسیار اندک بوده که آن را مبدل به جایگزین مناسبی برای قند و شکر در افراد مبتلا به دیابت، افراد دچار چاقی و اضافه وزن که قصد محدود کردن کالری دریافتی خود را دارند، می نماید.

سوییت اند لو در سه شکل ساشه ، پودر و قرص موجود است.

در بازار ایران، سوییت اند لو صورتی به شکل قرص در بسته های  در بسته های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ عددی، به شکل پودر در قوطی های ۴۰ و ۸۰ گرمی، و به شکل ساشه ای در بسته های ۵۰ ، ۲۰۰،۱۰۰ و ۱۰۰۰ ساشه ای موجود است.

سوییت اند لو سبز نیز در بسته های قرص ۱۰۰ عددی، به شکل پودر در قوطی ۴۰ گرمی و به صورت ساشه ای در بسته های ۵۰ عددی موجود است.

سوییت اند لو توسط شرکت .Cumberland Packing Corp در بروکلین واقع در ایالت نیویورک ایالات متحده آمریکا تولید می شود. سوییت اند لو به عنوان محبوب ترین برند در میان شیرین کننده های کم کالری برای بیش از ۵۵ سال وجود داشته و هم اکنون در بیش از ۶۰ کشور دنیا در دسترس می باشد.